Düz Kollu Sahanlıklı Yangın Merdiveni

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

 • Dilan YILMAZ
  İş yerimiz için yangın merdiveni yaptırdık. İşinde çok başarılı ve çok ilgili bir firma hiç bir sorun yaşamadan yangın merdiveni kurulumunu yaptılar çok memnun kaldık. Herkese de tavsiye ederim.
 • Gürol AVCI
  iş merkezimize yangın merdiveni yaptırdık. Firma işinde çok başarılı ve çok ilgili. Çalışmalarından çok memnun kaldık ve hiç bir aksilik yaşamadık. Kesinlikle tavsiye ederim.
 • Hasan DEMİR
  Dershanemiz için yangın merdiveni yaptırdık ve firmadan çok memnun kaldık.

Düz Kollu Sahanlıklı Yangın Merdiveni

Düz Kollu Sahanlıklı Yangın Merdiveni

 YANGIN MERDİVENİ DÜZ KOLLU

 Yangın insanoğlunun varoluşundan beri karşılaştığı  en tehlikeli doğal afetlerden biridir. Kimi zaman bir insanın dikkatsizliği yüzden kimi zaman ise doğal yollardan oluşur ve bütün hayatınızı yerle bir eder. Maddi manevi zarar vermekle kalmaz canınızı her zaman tehdit eder, bu tehditten korunmanın en iyi yolu yapınızda yangın merdiveni bulundurmaktır. Yangın merdivenleri binanın dışarısında bulunur ve binanın boyunca merdivenler basamaklarından oluşur. Bu yapı olası bir tehdit sırasında size kaçış yolunu işaret eder ve hızlıca güvenli alana ulaşmasını sağlar. Düz kollu yangın merdiveni imalatı firmasıyız.

   Yüzyıllardır bu faciadan korunmak isteyen insanlar birçok şey icat etmiş ve en sonunda yangın merdivenleri imal etmeye başlamıştır. İnsanoğlunun yaradılışı kadar eski olan  bu merdivenlerin görünümü sıkça değişmiştir ve farklı amaçlara hizmet etmiştir. Günümüzde ise 3 ana gruptan oluşmuştur bunlar: dairesel yangın merdiveni, düz yangın merdiveni ve Z tipi yangın merdivenidir. Düz  ve dairesel  merdivenlerini tasarımları çok eskidir ve kaçış  süresini uzatmaktadır. Z tipi yangın merdivenleri ergonomik yapısıyla birçok sorunu ortadan kaldırmış ve kaçış için  harika bir yol oluşturmuştur. Son derece kullanışlı ve güvenilir olan bu merdivenler yeni konut yönetmenliğine de bire bir uymaktadır. Yatay zemini örnek alarak tasarlama binayı tam kavramakta ve tahliye bölümü daha geniş olmaktadır. Diğer merdivenlere göre daha çok insan taşımakta ve başka kazalara neden olmakta. Merdivenleri yatay şeklinde dizayn edildiği için inişi kolaylaştırmakta. Dar alanlarda ve eski yapılarda diğer merdiven örnekleri görülse de Z tipi yangın merdiveni  en güvenilir seçimdir. Z tipi yangın merdiveni, dairesel tip yangın merdiveni, tek kollu yangın merdiveni, makaralı yangın merdiveni, gebze yangın merdiveni, izmit yangın merdiveni ve yangın merdiveni fiyatları için firmamıza danışın.

     Z tipi yangın merdivenin fiyatı diğer çeşitlerine göre biraz yüksek olsa da parasına değecek bir üründür. Sizi asla yarı yolda bırakmaz binanızı bir ana gibi kucaklar ve sonuna kadar korur. Binanızın yapısı ve ne olursa olursun yangın merdiveni imal edilir ve sizi büyük bir yükten kurtarır. Monta edilmesi çok kolay ve pratiktir hemen kurulabilir. Ayrı Z tipi merdivenine itfaiye kolayca yaklaşa bilir ve hızlı bir şekilde yardım götürebilir. Eğer kaliteli ve güvenli bir merdiven almak istiyorsanız seçimiz Z tipi olmalı. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere bütün il ve ilçelere yangın merdiveni hizmeti vermekteyiz. 0507 441 05 73

 YANGIN MERDİVENİ UCUZ FİYATLAR

 Yangın insanoğlunun geçmişten bu yana karşılaştığı en büyük tehlikelerden biridir , bir kıvılcımdan oluşur ve bir anda her yeri sarar. Bu felakettin nerede ve nasıl olacağı hiç belli olmaz her zaman tehlike altındadır bütün canlılar. Yangın  afetine karşı alınacak en önemli tedbir ise  yangın merdivenleridir, binanın dışarısına monta edilmiş dayanıklı sistemler birçok özellikle donatılmıştır. Kaçış merdivenleri yangın sırasında binayı kolayca boşaltmanızı sağlar ve olası kazaları ortandan kaldırır. Ankara yangın merdiveni imalatı için arayınız.

   Bütün ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de yangın merdivenleri zorunlu hale gelmiş ve her yapıya uygun merdiven üretilmesi istenmiştir. Bu zorunluluksa yangın merdiveni imalatına verilen önemi artırırmış birçok firma ortaya çıkmıştır. Yeni konut koruma yönetmeliğinde yer alan yangın merdiven konusu firmaların birden çok çeşit üretmesinde etkili olmuştur. Yaşanan birçok yangın olayında görülmüştü ki  en çok can kaybı yangından kaçarken yaşanmıştır. Merdiven aralıkları ve asansör boşlukları zehirli dumanı bir sünger gibi çekmiş ve kaçmaya çalışan birçok insanları mezarı haline gelmiştir. Yetkililerde yangın sırasından en güvenli kaçış yolunun yangın merdiveni olduğunu söylemiş ve mutlaka 3 kata geçen binalarda yangın merdiveni bulunması için çalışmalar başlamıştır. Yangın merdiveni imalatı mevzuata  uygun ürünler üretmeleri istenmiştir. Okullarda , alışveriş merkezlerinde, yataklı hasta bölümü hariç bütün  hastanelerde, sinemalarda, işletmelerde yani insanın olduğu her yerde yangın merdiveni kurulması şarttır. 

         Yangın merdivenleri bina yapımı bittikten sonra hemen monta edilmeli ve binanın ömrü  ne kadar olursa olsun  dayanmalı. Merdivenlerin başlama ve bittim bölümü  bina ile aynı olmalı, her kata 17 merdiven yerleştirilmelidir. Merdivende kullanılan malzemeler ısıya dayanıklı olmalı ve 90 dakikaya kadar ateş geçirmemelidir. Merdivenin imalatından önce binanın tam ölçüsü alınmalı ve o ölçülere tam uyan merdivenler üretilmelidir, her sapma yangın sırasında sorun çıkması demektir. Yapım aşamasında birçok testten geçirip dayanaklığı her alanda ölçülmelidir. Ayrıca monta edildikten sonra yılda bir bakım yapılmalı ve acil çıkışları sürekli kontrol edilmelidir. Yangın merdivenleri gereksiz gibi görünse de her afette sizi korur ve güvenli bir şekilde yaşamınızı sürmenizi sağlar. Kayseri yangın merdiveni firması için ulaşınız.

YORUMLAR

  Henüz Yorum yazılmamış.İlk yorum bırakan sen ol..!

BİR YORUM YAZ

Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni
 • "yangın merdiveni"; "yangın kapısı"; "yangın merdiveni"; "yangın danışmanı "; "yangın merdiveni"; "yangın merdiveni";
 • Yukarı Çık