Makaralı Yangın Merdiveni

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

 • Dilan YILMAZ
  İş yerimiz için yangın merdiveni yaptırdık. İşinde çok başarılı ve çok ilgili bir firma hiç bir sorun yaşamadan yangın merdiveni kurulumunu yaptılar çok memnun kaldık. Herkese de tavsiye ederim.
 • Gürol AVCI
  iş merkezimize yangın merdiveni yaptırdık. Firma işinde çok başarılı ve çok ilgili. Çalışmalarından çok memnun kaldık ve hiç bir aksilik yaşamadık. Kesinlikle tavsiye ederim.
 • Hasan DEMİR
  Dershanemiz için yangın merdiveni yaptırdık ve firmadan çok memnun kaldık.

Makaralı Yangın Merdiveni

Makaralı Yangın Merdiveni

Makaralı Yangın Merdiveni

Yangın merdiveni imalatları konusunda sektörde bulunan ve sektörün en iyi firmaları olarak bilinen makaralı yangın merdiveni imalatı yapan firmaları tercih ederek hayatınız boyunca hem kendinizi hem sevdiklerinizi koruyabilir, yangın anında oluşabilecek can kayıplarını minimum seviyeye indirebilirsiniz. Z tipi ve dairesel yangın merdiveni olarak üretilen yangın merdivenleri belirli ölçülere göre üretilmektedir. Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliklerde yer alan yangın merdiveni ölçüleri döner merdiven için şu şekildedir.

 • Döner merdivenlerinde kova olarak tabir edilen merkezin en fazla 50 santim uzağında basma genişliği bulunmalı ve 250 mm olmalıdır. Basamak yüksekliği ise 175 mm olmalı daha fazla standartlara göre kabul edilmemektedir. Baş noktası yüksekliği dediğimiz yükseklik ise 2,5 metreden az olmamalıdır. Aksi durumda yangın yönetmeliğine göre aykırı bir tasarım olacağı için kullanılmayacaktır. Döner merdiven dönüş çapı ise 280 mm den az olmamalı, basamak bağlantı noktalarının genişliği ise 8 cm den az olmamalıdır.

Yangın merdiveni imalatı yapan firmalar bu ölçülere göre üretim yapmakla sorumludur. İmalat ölçüleri bu ölçülerden farklı olduğunda insanların tahliyesi sırasında ciddi riskler ile karşılaşabilirsiniz. Yangın merdiveni fiyatları geniş bir yelpazeye yayılmış olsa da binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliklerde yer alan standartlara göre üretim yapan ve daha önce imal ettiği yangın merdiveni referansları ile adından söz ettiren firmalardan yangın merdiveni tedarik etmelisiniz. Yangın merdiveni bağlantı noktalarında yer alan yangın kapıları da kaçış için doğru imal edilmek zorunda olup sahanlığı daraltmayacak şekilde monte edilmelidir. Gerçek ve doğru ölçülere göre imal edilen merdivenler sizi sorumluluk almaktan koruyacağı gibi sevdiklerinizin de korunmasını sağlayacaktır. Makaralı yangın merdiveni için keşif ve hizmet talebinde bulunmak için arayın. 0507 441 05 73

YORUMLAR

  Henüz Yorum yazılmamış.İlk yorum bırakan sen ol..!

BİR YORUM YAZ

Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni
 • "yangın merdiveni"; "yangın kapısı"; "yangın merdiveni"; "yangın danışmanı "; "yangın merdiveni"; "yangın merdiveni";
 • Yukarı Çık