YANGIN DANIŞMANI

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

 • Dilan YILMAZ
  İş yerimiz için yangın merdiveni yaptırdık. İşinde çok başarılı ve çok ilgili bir firma hiç bir sorun yaşamadan yangın merdiveni kurulumunu yaptılar çok memnun kaldık. Herkese de tavsiye ederim.
 • Gürol AVCI
  iş merkezimize yangın merdiveni yaptırdık. Firma işinde çok başarılı ve çok ilgili. Çalışmalarından çok memnun kaldık ve hiç bir aksilik yaşamadık. Kesinlikle tavsiye ederim.
 • Hasan DEMİR
  Dershanemiz için yangın merdiveni yaptırdık ve firmadan çok memnun kaldık.

YANGIN DANIŞMANI

YANGIN DANIŞMANI

     Yangın Danışmanı

 Yangın Danışmanlığı için Firmamız sürekli doğru raporlar hazırlayıp ve doğru bilgiler vermektedir. Başarı Mühendislik ekipleri, binanızı, işyerinizi veya eviniz olsun, şu anda olduğundan daha güvenli hale getirmeye çalışan uzman profesyonellerdir. Yangın güvenliği danışmanları bunu, tesislerinizin şantiyesinde bir yangın riski değerlendirmesi yaparak ve ardından bina güvenliği hakkında bir rapor yazarak ve tavsiye ve tavsiyeler vererek yapar. Binanızda bir iş yeri yangınının başlayabileceği potansiyel alanları size net bir şekilde açıklayabilmelidirler. Çalışanlarınızın muhtemelen nasıl tepki vereceği ve daha da önemlisi bunun nasıl olmasını en iyi nasıl önleyeceğiniz ve bu gerçekleşirse hangi güvenlik prosedürlerinin uygulanacağını söyler ve raporlar.

Bir yangın danışmanı tutmanın pek çok faydası vardır, örneğin, bir işverene personeline yasal yükümlülükler konusunda tavsiyede bulunmanın yanı sıra, çalışanlarına çalışma ortamlarının güvenli olduğu konusunda güvence verebilirler. Bunun da ötesinde, tabii ki yangın önleme tedbirlerini en üst düzeye çıkarabilirler, örneğin bir iş yapıyorsanız, ofislerinizdeki herhangi bir yangın işinizi ciddi şekilde bozabilir ve hatta felce uğratabilir. Bu nedenle, bir yangın danışmanlığı hizmetlerini kullanmanın faydalarını görebileceğiniz gibi, ister bir ofis bloğunda ister bir şantiyede bulunun, maliyetlerden büyük ölçüde ağır basmaktadır. Eğitimsiz kişiler yangın ekipmanını kullanmaya çalışırken her zaman sorun yaşayacaktır, bu nedenle ekipmanın nasıl çalıştığını bildiğinizden emin olmanız gerekir.

Hemen hemen tüm mevcut güvenlik mevzuatı, özel konutlar dahil, bütün ticari binalara da atıfta bulunmaktadır. Bununla birlikte, ev sahiplerinin kiralık konutlarla ilgili olarak uyması gereken birçok düzenleme ve uygulama kuralı vardır, bunlar kiracıları korumak içindir. Ev sahipleri, yıllık gaz sertifikalarının düzenlenmesini sağlamalıdır. Kiracılar gazlı ve elektrikli ocaklarına düzenli olarak bakım yaptırmalı ve mutfaklarını iyi havalandırmalıdır.

İzlemeniz gereken temel güvenlik prosedürleri, tesislerinizi düzenli ve düzenli tutmak gibidir. Gazete ve kimyasallar gibi yangının yayılmasına yardımcı olabilecek her türlü malzemeyi ocaklardan ve ekmek kızartma makinesi gibi elektrikli aletlerden uzak tutun. İş arkadaşlarınızdan herhangi biri sigara içiyorsa bunu dışarıda belirlenen sigara içme alanlarında yaptıklarından emin olun. Yangın söndürücüler, yangın merdivenleri ve yangın battaniyeleri gibi temel yangınla mücadele ekipmanlarını yerinde bulundurun ve kilit personelin bunlardan haberdar olmasını ve ayrıca bunları nasıl kullanacağını bildiğinden emin olun.

Bir yangın danışmanının hizmetlerini işe almak istediğinizde, her zaman yangın eğitimleri ve nitelikleri gibi kimlik bilgilerine ve ayrıca sahip olabilecekleri herhangi bir referansa bakmalısınız Ayrıca, Yangın Mühendisleri Enstitüsü gibi profesyonel ticaret kuruluşlarına kayıtlı olduklarından emin olun. Yangın sertifikalarının artık yasalarca gerekli olmadığını ve 2005 Yangın Güvenliği Yönetmeliği'nin güvenlik düzenlemeleri tarafından 'değiştirildiğini' unutmamalısınız.

Yangın danışmanları, herhangi bir yangının başlama olasılığını azaltmak için güvenlik gereksinimleri konusunda tavsiyelerde bulunur. Aşağıda, tavsiye verilmesi gereken bazı konular listelenmiştir:

Kaçış Sistemleri
Kaçış yolları tüm personeliniz için uygun olan uygun bir yangın çıkışına karar verin, ardından profesyonel görünümlü haritalar çizin ve bunu tüm personelin dikkatine sunun. Meslektaşlarınızın herhangi bir acil durumda nasıl tepki vereceğini değerlendirmek için bir deneme yangın tatbikatı yapın, ardından nelerin iyileştirilebileceğini görmek için bunu inceleyin. Ayrıca binanın dışında belirlenmiş bir montaj alanına sahip olun.

Acil durum aydınlatması
Gecenin ortasında bir acil durum meydana gelirse, karanlıkta binanızı terk etmeye çalışmanız gerekebilir, bu tür bir kaçış çok zor olabilir. Özellikle kapalı alanlarda yangın durumunda çıkacak aydınlatma sistemidir. Pille çalıştırılabilirler, böylece kesildiğinde elektrikten etkilenmezler. İnsanların, çıkışlara işaret eden flüoresan aydınlatma okları gösteren herhangi bir binayı hızlı bir şekilde tahliye etmelerine büyük ölçüde yardımcı olabilir ve bu nedenle, insanları ciddi yaralanmalardan ve hatta duman solunması yoluyla ölümden kurtarabilirler. Halojen ampul kullanma eğilimindedirler. Acil durum aydınlatmasının kurulumu ve bakımı kolay olma eğilimindedir ve hava şartlarına dayanıklıdır, yağmurda veya karda çalışabilir.

Yangın Güvenliği Kararı 2005
Bu düzen tipik olarak bir işyeri sahibi olanlarla ilgilidir ve uymaları gereken belirli noktaları belirtir. Ana amacı, bir binada yangın çıkma olasılığını azaltmaktır. Bunu, bina sahiplerinin bir yangın riski değerlendirmesi yapmasını ve daha sonra herhangi bir tehlike veya tavsiye hakkında bir rapor hazırlamasını isteyerek yapar.

Sprinkler sistemleri
Bunlar, tetiklendiğinde vanalardan yüksek hızda su püskürten yangın söndürme sistemleridir ve bir yangın güvenliği danışmanı, kurulum için en iyi konumlar konusunda size tavsiyelerde bulunabilir. Tetik, duman alarmları veya yanan malzemeden kaynaklanan ısı gibi sıcaklığın yükselmesine neden olacak bir dizi şey olabilir. Bir su sprinkler sistemi, hem endüstriyel hem de ticari ofislerin her türünde bulunabilir ve bir yangının yayılma hızını azaltmanın etkili bir yoludur. Doğru şekilde çalıştıklarından emin olmak için sprinkler sistemleri düzenli olarak test edilmeli ve bakımı yapılmalıdır.

YORUMLAR

  Henüz Yorum yazılmamış.İlk yorum bırakan sen ol..!

BİR YORUM YAZ

Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni
 • "yangın merdiveni"; "yangın kapısı"; "yangın merdiveni"; "yangın danışmanı "; "yangın merdiveni"; "yangın merdiveni";
 • Yukarı Çık