Yangın Merdiveni Fiyatını Oluşturan Etkenler

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

 • Dilan YILMAZ
  İş yerimiz için yangın merdiveni yaptırdık. İşinde çok başarılı ve çok ilgili bir firma hiç bir sorun yaşamadan yangın merdiveni kurulumunu yaptılar çok memnun kaldık. Herkese de tavsiye ederim.
 • Gürol AVCI
  iş merkezimize yangın merdiveni yaptırdık. Firma işinde çok başarılı ve çok ilgili. Çalışmalarından çok memnun kaldık ve hiç bir aksilik yaşamadık. Kesinlikle tavsiye ederim.
 • Hasan DEMİR
  Dershanemiz için yangın merdiveni yaptırdık ve firmadan çok memnun kaldık.

Yangın Merdiveni Fiyatını Oluşturan Etkenler

Yangın Merdiveni Fiyatını Oluşturan Etkenler

Yangın Merdiveni

 Yangın merdiveninin fiyatını oluşturan malzemeler  profiller, baklava dilimli sac malzemesi, kaynak malzemesi ve montaj  işçiliğidir. Profillerin veya NPI ve NPU'ların  et kalınlığı o yapıdaki yangın yüküne göre belirlenir. Yangın yükü binadaki kişi sayısı ve metrekare  ile doğru orantılıdır. İş yerindeki veya konuttaki  herkes yangın veya deprem, sel gibi acil durumlarda yangın merdivenlerine ve yangın holüne  koşarlar. Yangın merdivenlerinin çökmemesi, bu insan ağırlığını tartması gerekmektedir. Ayrıca yangın Yönetmeliği gereği merdivenin her iki tarafında da korkuluk bulunmak zorundadır. İnsanlar  panik halindeyken veya bitkin durumdayken tutunarak inmesini ve düşmemesini  kolaylaştırır.

 Yangın merdivenlerinin sahanlık ve merdivenlerinin kaymaz  sac malzemeden olması Yönetmelik gereğidir. Baklavalı sac, sac üzerine yapılan gofre baskısının desenine verilen addır. Bunun nedeni telaş halinde bulunan insanların kayıp düşmesini engellemesi içindir. Diğer önemli bir maliyet kalemi ise işçilik, montaj ve  kaynak malzemesidir. Yangın merdivenini oluşturan profillerin yada NPI ların birbirine en az iki kenar olmak üzere kaynak olması gerekir. Yangın merdiveni binanın dışında durduğundan soğuk ve sıcaktan etkilenir. Dış ortam koşullarına dayanabilmesi için üzerine astar yada antipas  ve son kat yağlı  boyanın sürülmesi gerekir. Bazı firmalar sadece astar boya sürerek müşterilerine yangın merdivenine  teslimat yapmaktadır. Alıcı firmaların bu konuda dikkat etmesi gerekir.(Eğer sözleşmede yapılacak denildiyse yapmak zorundalar.)  İşçilik yangın merdiveni imalatı  fiyatının oluşmasında, en önemli maliyet kalemlerinden birisidir. Kaynak montaj  işçiliği nitelikli işçilik grubundadır. Bu işi yapmak isteyen kişilerin mesleki eğitimlere katılarak, 'mesleki eğitim sertifikası' alması zorunluluğu vardır.

Ayrıca yüksekte çalışmaları gerekeceğinden 'yüksekte çalışma eğitimlerinin' verilmesi de zorunludur. Bu nedenlerden dolayı yangın merdivenlerinin imalatı  fiyatı belirli bir fiyatın altında olamaz. Olduğu takdirde çok dikkatli olunması lazım. Ancak işlerin yoğun olmadığı kış aylarında kardan vazgeçerek, giderlerimizi karşılamak için indirimler yapmamız bazen söz konusu olabiliyor. Onun dışında yangın merdivenlerinde belli bir iskontonun altına inilemez.  Ayrıca büyük projeli işlerde malzemelerin tonaj olarak alınması nedeniyle iskontolu olarak alındığından %10 gibi indirimli satış fiyatları oluşturabiliriz. Ödeme vadesinin peşin veya ileri tarihli olması da fiyata yön vermektedir. Yangın merdiveni fiyatları konusunda firmada satın alma durumunda bulunan kişilerin Yönetmelik hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Yönetmelik hakkında fikir sahibi olmaları, teklif alırken ve değerlendirirken yanılmamalarını sağlayacaktır. Doğru firmaya en uygun şekilde ve kaliteli hizmet o zaman alınabilir. Firmamızdan yangın merdiveni fiyatı almak için ücretsiz keşif talebinde bulunabilir detaylı teklif isteyebilirsiniz.

  Yangın merdiveni fiyatı

 Her firmada farklı fiyatlarla imalatı yapılmakta olan yangın merdiveni ürünlerinde bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. El emeğine ve işçiliğe göre değişen kalitede ürünleri bulabileceğiniz firmaların güvenilir ve profesyonel olması gerekmektedir. Yangın merdiveni fiyatı için sizlere en cazip tekliflerle gelecek olan firmalardan birisi olarak, binalarınızın yapısını kontrol etmekteyiz. Böylece mimariye uygun ölçülerle ve modellerde yangın merdivenlerine sahip olmanız için çaba sarf ediyoruz. Ucuz fiyatlı ürünlerde kaliteli tercihleri yapabilmek ve uzun yıllar boyunca gönül rahatlığıyla kalabileceğiniz binalarınızda tüm güvenlik tedbirlerini alabilmek için bizleri arayabilirsiniz. Yangın merdiveni fiyatı için doğrudan teklif almanız mümkün olmasa da, ücretsiz keşif hizmetlerinin ardından ihtiyaç duyacağınız modellerde ürünler için fiyatları netleştirmekteyiz.

Ucuz Yangın Merdiveni Fiyatları

Yangın merdiveni fiyatı için etkili olan faktörlerden birisi kullanılan malzemenin kalitesidir. Buna göre güvenlik açısından önemli olan kaliteli malzemelerin standartlara uygun bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Fiyat belirlerken önemli olan aşamalarda sizleri bilgilendirdikten sonra harekete geçecek olan ekiplerimizin, sizleri asla mağdur etmeyeceğini görebileceksiniz. Binalarınızın kat sayısı ne kadar çok olursa, yangın merdiveni fiyatlarının da bu doğrultuda artabileceğini unutmamalısınız.

Ucuz yangın merdiveni fiyatı için araştırmalarınızı yaparken can güvenliğinizi düşünen firmalarla çalışmanız son derece önemli olacaktır. Bu hususlarda titiz davranılması gerektiğini unutmamalı ve herhangi bir kaza veya afet durumunda pişmanlık yaşamamak için malzeme kalitesini daima en yüksek seviyede tutmalısınız.

Fiyatlar konusunda bilgilendirmeleri yapabilmek için en önemli adımları atan ve keşif hizmetlerini ücretsiz bir şekilde sunan firmalarımız adreslerinize hızla ulaşacaktır. Kâr amacı gütmeyen ve müşterilerinin can güvenliğini tüm bu hususlardan daha üstte tutmayı başaran adreslerimizin en yenilikçi ve teknolojik hizmetlerine göz atabilirsiniz. Ciddiyet ve özveri isteyen yangın merdiveni üretiminin sorunsuz ve ucuz fiyatlarla yapılacağını görmüş olacaksınız. Yasal adreslerimizde bizi ziyaret edip firmamız ve ürünlerimiz hakkında bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

YORUMLAR

  Henüz Yorum yazılmamış.İlk yorum bırakan sen ol..!

BİR YORUM YAZ

Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni
 • "yangın merdiveni"; "yangın kapısı"; "yangın merdiveni"; "yangın danışmanı "; "yangın merdiveni"; "yangın merdiveni";
 • Yukarı Çık