Yangın Merdiveni ve İtfaiye Raporu

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

 • Dilan YILMAZ
  İş yerimiz için yangın merdiveni yaptırdık. İşinde çok başarılı ve çok ilgili bir firma hiç bir sorun yaşamadan yangın merdiveni kurulumunu yaptılar çok memnun kaldık. Herkese de tavsiye ederim.
 • Gürol AVCI
  iş merkezimize yangın merdiveni yaptırdık. Firma işinde çok başarılı ve çok ilgili. Çalışmalarından çok memnun kaldık ve hiç bir aksilik yaşamadık. Kesinlikle tavsiye ederim.
 • Hasan DEMİR
  Dershanemiz için yangın merdiveni yaptırdık ve firmadan çok memnun kaldık.

Yangın Merdiveni ve İtfaiye Raporu

Yangın Merdiveni ve İtfaiye Raporu

Yangın Merdiveni Firmaları

 Yangın merdiveni; yangın anında insanların hayatını koruyan, hayati tehlike riskini minimuma indirerek sizlere kolay bir şekilde tahliye olma imkanı sağlayan yangından korunma tedbiridir. Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmelikte pasif yangından korunma tedbiri olarak bilinen yangın merdiveni aynı zamanda çok katlı binalarda yaşayan insanlar için kurtuluş yoludur. Yangın merdiveni imalatı yapan firmalar bu alanda profesyonel olan ve tecrübesi yüksek olan firmalar olduğunda istediğiniz yangın merdivenine kolayca ulaşabilirsiniz. Yangın merdiveni firmaları genel olarak uzun yıllardır sektörde yer alan, yangınla ilgili tecrübeye sahip olup yangın merdiveni imalatı konusunda da profesyonel tasarımlar yapan firmalar tarafından yapılmaktadır. Eğer çalışacağınız firmayı seçerken yangın merdiveni firmaları arasından tecrübesine, sektörde yer aldığı süreye, referanslarına, size özel sunmuş olduğu tasarımları göz atmazsanız istediğin sonuca ulaşamazsınız.

Profesyonel anlamda yangın merdiveni üretimi yapan yangın merdiveni firmaları sektörde ortalama fiyatların üzerinde hizmetler sunan firmalardır. Fiyatların farklı olmasının temel amacı kullanılan malzemelerin kaliteli olması, standartlara uygun üretimler yapılması, binanızın mevcut dış yapısına uygun üretimler yaparak sizlere sunulmasından kaynaklıdır. Merdiven altı fason üretim yapan, kriterlere uygun olmayan, herhangi bir şekilde kaliteli olmayan ve yanlış tasarımlar ile üretilmiş olan yangın merdivenleri hayati tehlikenizi daha fazla artıracağı için bu firmalar ile çalışmamalısınız. Bu nedenle tecrübeli ve profesyonel yangın merdiveni firmaları ile çalışmanız mecburi olmaktadır. Yangın anında sizi koruyacak, sizlere güvenli bir alan oluşturacak, tahliyenizi kolaylaştıracak tasarımlara imza atan firmalar bu alanda güvenli yangın merdiveni üreten firmalardır. Ekonomik anlamda uzun sürelerde avantaj sağlayacağınız, işletme maliyeti ile karşılaşmayacağınız ve profesyonel anlamda insanların hayatını kurtaracağınız yangın merdiveni firmaları ile çalıştığınızda kısa sürelerde binanızın mevcut yapısı ve mimari durumuna uygun merdivenlere sahip olabilirsiniz. 0533 120 48 34

 Yangın Merdiveni Fiyatları ve Yangın Merdiveni İmalatı

 Yangın merdivenleri, herhangi bir yangın tehdidi anında içinde bulunulan yapıyı en süratli ve en güvenilir bir şekilde tahliye etmek için 19’uncu yüzyıldan beri kullanılan en vazgeçilmez emniyet unsurudur. Böylesine köklü ve önemli bir konunun elbette ki uzman eller tarafından tasarlanması ve imal edilmesi gerekmektedir. Yangın merdiveni imalatında dikkat edilmesi elzem olan bazı hususlar bulunmaktadır.
            
Öncelikle yangın merdiveni imalatının, ilgili kanun, yönetmelik, yönerge ve talimatlara uygun şekilde yapılması önem arz etmektedir. Yangın merdiveni imal edilmeden önce montajı yapılacak binanın her yönüyle keşfi gerekmektedir. Projelendirilmesi mühendisler tarafından yapılmalı, en küçük bir dikkatsizliğin insan hayatıyla ödenebileceği unutulmamalıdır. 

Yangın merdiveni imalatının ana malzemesi dayanıklılığı nedeniyle çeliktir. Yangın merdiveni imalatı için kullanılacak olan malzeme ve boyaların yanmaz özelliklere sahip olması gerekmektedir. Ateşle temas ettiğinde ısıyı yalıtmalı, zararlı gazlar çıkartmamalıdır. Yangın merdiveni imal edilirken kötü hava şartları da göz önünde bulundurulmalı, zemin kaymamalı, buz tutmamalı ve paslanmaya karşı da dayanıklı olmalıdır.

Yangın merdiven imalatı, genel olarak Z tipi yangın merdiveni ve dairesel yangın merdiveni olarak tasarlanmaktadır. Ancak hangi modelin seçileceği konunun uzmanı mühendisler tarafından yapılacak hesaplamalar sonucunda tespit edilmelidir.                                          
Yangın merdiveni basamaklarının yüksekliği her yaştan insanın adımlaya bileceği standart ölçülerde olmalıdır. Katlar arasında ne az ne de fazla basamak konulmalı, dönemeçler mümkün oldukça geniş ve az basamaklı imal edilmelidir. Yangın merdiveninin genişliği de uygun olmalı, rahatlıkla yan yana dört kişinin geçebileceği bir genişlik sağlanmalıdır.

Yangın merdiveni imalatı, yangın merdiveni fiyatları, z tipi yangın merdivenleri ve detaylı her türlü bilgi için  arayınız. Yangından korkmayın, yangın merdivenini kaliteli yaptırın. Kalite hayat kurtarır. 

YORUMLAR

  Henüz Yorum yazılmamış.İlk yorum bırakan sen ol..!

BİR YORUM YAZ

Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni
 • "yangın merdiveni"; "yangın kapısı"; "yangın merdiveni"; "yangın danışmanı "; "yangın merdiveni"; "yangın merdiveni";
 • Yukarı Çık