Yangın Merdiveni ve Yangın Sprink Sistemleri

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

 • Dilan YILMAZ
  İş yerimiz için yangın merdiveni yaptırdık. İşinde çok başarılı ve çok ilgili bir firma hiç bir sorun yaşamadan yangın merdiveni kurulumunu yaptılar çok memnun kaldık. Herkese de tavsiye ederim.
 • Gürol AVCI
  iş merkezimize yangın merdiveni yaptırdık. Firma işinde çok başarılı ve çok ilgili. Çalışmalarından çok memnun kaldık ve hiç bir aksilik yaşamadık. Kesinlikle tavsiye ederim.
 • Hasan DEMİR
  Dershanemiz için yangın merdiveni yaptırdık ve firmadan çok memnun kaldık.

Yangın Merdiveni ve Yangın Sprink Sistemleri

Yangın Merdiveni ve Yangın Sprink Sistemleri

Yangın merdivenleri insan hayatını koruyan ve insan ölümlerini minimum düzeye indirerek yangın anında riski bertaraf eden yangından korunma tedbirleridir. Binanın yapısına göre Z tipi ve döner olmak üzere iki farklı tasarımda imal edilen yangın merdiveni sağlamlık, uzun ömürlü olması, can güvenliği sağlaması, kaçış noktalarından bağlantıları gibi özellikleriyle yangın sırasında sizi korumaktadır. Yangın merdivenlerinde kullanılacak olan malzeme çelik veya demir malzeme olmakla birlikte yangın anında en az 90 dakika dayanım gösterecek malzemeler seçilmek zorundadır. Yangın merdiveni tasarımı yapılırken belirli ölçülere göre yapılmak zorundadır. Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmelikte yer alan ölçülere göre imal edilmesi yangın merdivenlerinin insan hayatını kurtarmasını sağlayacaktır.

Estetik özelliklere sahip olması için standartların dışına çıkamayacağınız gibi standartlar üzerinde oynama da yapılamayacaktır. Bu nedenle yangın merdiveni imalatı yapan firmalar bu alanda öncelikle standartları baz almalıdır. Yangın merdiveni fiyatları da piyasa fiyatlarına göre değişkenlik gösterebilir. Piyasada çok düşük fiyatlara yangın merdivenlerini bulabileceğiniz gibi standartlara göre üretilmiş ve doğru malzemelerin kullanımı da yüksek fiyatlı yangın merdivenleri de bulabilirsiniz. Yangın merdiveni binanızın en önemli noktaları kaçış noktası olmakla birlikte binada bulunan veya binada ikamet eden insanların da olası bir yangın anında tahliye edilmesini sağlayacaktır.

Bu nedenle yangın merdiveni seçerken yangın merdiveni fiyatları göz önüne alınmalı, standartlara uygun ve referans yüksek olan firmaların imal etmiş olduğu yangın merdiveni tercih edilmelidir.  0533 120 48 34 numaralı iletişim numarasından ulaşınız ve destek talebinde bulunun. Size yardımcı olalım ve danışmanlık hizmeti verelim ihtiyacınız durumunda yangın merdiveni ürünlerimizden uygun fiyata verelim.

YANGIN MERDİVENİ NEDİR? YANGIN MERDİVENİ İMALATI VE FİYATLARI

        Yangın merdiveni, olası bir yangın anında bina içerisinde bulunanların güvenle tahliye edilebilmeleri için kullanılan, hayati öneme sahip bir merdivendir. Araştırmalara göre yangın başladığı andan itibaren, bina yaklaşık üç dakika içerisinde dumanla altı dakika içindeyse alevlerle kaplanmış duruma gelir. Bu durumda bina içerisinde bulunan normal merdivenlerin işlevini kaybettiği ve insanların bina içerisinde mahsur kaldığı görülmüştür. Öte yandan yangın merdiveni bulunan yapılarda tahliye işlemi çok daha kolay gerçekleştirilir. Bu nedenle yangın merdiveni hayat kurtarır demek doğru bir önerme olacaktır.

  YANGIN MERDİVENİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR ?

         Yangın sırasında kullanılması için yangın merdiveni çeşitleri ikiye ayrılmıştır. Bunlar Z Tipi Yangın Merdiveni ve Dairesel Yangın Merdiveni’ dir fakat bunların yanına düz kollu yangın merdiveni, makaralı yangın merdiveni ve çift kollu yangın merdiveni tabirleri de kullanılmaktadır.

  YANGIN MERDİVENİ İMALATI

                Yangın merdiveni imalatı yapılmadan önce imalatı sağlayacak olan firma binayı keşfe gelir. Bu keşif sırasında binanın yaşı, kullanım amacı, katlarda bulunan kişi sayıları, bina yüksekliği ve binanın fiziksel durumu gibi etkenler göz önünde bulundurulur. Keşiften sonra binaya en uygun olacak yangın merdivenine karar verilir ve mühendisler tarafından proje çizimi başlar. Yangın merdiveni hayati öneme sahip olan bir yapı olduğundan gerek proje gerekse kurulum aşamasında mühendisler ve kurulum ekibi büyük bir özveri ile en güvenli ve kaliteli merdiveni inşa etmek için çalışmalarını sürdürürler.

 YANGIN MERDİVENİ FİYATLARI

                Yangın merdiveni fiyatları belirlenirken binanın fiziksel özellikleri en belirleyici etkendir. Yangın merdiveni yapılırken güvenli ve kaliteli bir şekilde imal edilmesi çok önemlidir. Bu nedenle yangın merdiveni fiyatları belirlenirken kaliteden ödün vermeden dayanıklı malzemeler kullanılarak, müşteri memnuniyetini sağlamak önceliğimizdir. 

YORUMLAR

  Henüz Yorum yazılmamış.İlk yorum bırakan sen ol..!

BİR YORUM YAZ

Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni Yangın Merdiveni
 • "yangın merdiveni"; "yangın kapısı"; "yangın merdiveni"; "yangın danışmanı "; "yangın merdiveni"; "yangın merdiveni";
 • Yukarı Çık